Systemy lokalizacji pojazdów

Lokalizacja pojazdów Monitoring pojazdów gps stanowi urządzenie, czyli nadajnik gps, przy pomocy którego zostaje określana pozycja samochodu oraz aplikacja, która pobiera dane pomiarowe pojazdu i przesyła je w formie ilustracji czy raportów. Nadajnik gps, którego celem jest wykonanie pomiaru położenia, w którym aktualnie się znajduje oraz przekazanie zebranych danych za pośrednictwem sieci GSM na wskazany wcześniej adres.

Posługując się wyłącznie nadajnikiem gps do samochodu, śledzenie pojazdu i dostęp do jego położenia odbywa się przy pomocy zapytania w postaci SMS-a. Odpowiedź dotycząca położenia również przychodzi w postaci SMS-a i zawiera dane informujące o prędkości, lokalizacji, zużyciu paliwa, jazdy ekonomicznej oraz czasu odbytej podróży. Aby zweryfikować położenie śledzonego pojazdu na mapie, należy nanieść współrzędne na internetową mapkę ręcznie — jednak nie jest to zbyt wygodna metoda.

Filarem systemu lokalizacji pojazdów jest specjalnie stworzona przez nas aplikacja, która gwarantuje szybkie przesyłanie danych, a także ich obróbkę na Twoim własnym urządzeniu. Sam system lokalizacji pojazdów z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w firmie, dzisiątki flot firmowych w miastach takich jak Poznań Wrocław czy Warszawa z korzyścią użytkują nasz system.